top of page

תיעוד ושימור תכתובות הוואטסאפ

בבוקר של שבת, ה-7 באוקטובר, עד לרגעי חילוץ ומציאת מקום מבטחים, עבור רבים מאיתנו, התקשורת נעשתה בעיקר דרך הוואטסאפ, מקומי ואפליקציות תקשורת נוספות. דרך אלו שיתפנו מחשבות, חוויות, קריאות לעזרה והתעדכנו עם אהובינו והקהילה שלנו.

על חשיבות שימור התכנים

בעידן הדיגיטלי, תכנים רבים נוטים להיעלם או להימחק בקלות, ולכן הצורך לשמור ולתעד את הרגעים האלו הוא דחוף יותר מתמיד. לא רק שהתרומה שלך לפרוייקט זה משמרת זיכרונות חשובים לדורות הבאים, אלא היא מספקת גם הזדמנות לחוות עיבוד והבנה אישיים של האירועים.

בין אם ישבתם בממ״ד, הייתם בכיתת כוננות, הייתם במסיבה או באתם להציל, בעזרת התכנים מהטלפון, נוכל לקרוא ולראות בדיוק מה קרה שם ולחוות באופן אישי וממשי את האירועים שיושבי הממ"ד עברו, לעבור מאדם לאדם, מממ"ד לממ"ד, מיישוב ליישוב והכל דרך התקשורת שהתקיימה ביניהם. 

הערך האישי: השתתפותך בפרוייקט היא הזדמנות ייחודית לשמירה על המורשת המשפחתית שלך. זהו מקום לתעד ולשמור עדויות וחוויות שחווית, ובכך לאפשר לעצמך ולאחרים ללמוד ולהבין את האירועים מהזווית האישית שלך. זה הנרטיב שלנו והסיפור שלנו. זו גם הזדמנות לעיבוד אישי והתמודדות עם האירועים, במסגרת קהילתית תומכת.

הערך הקהילתי: בהשתתפותכם, אתם תורמים לקהילה שלכם על ידי בניית מקור מידע משותף. הקהילה שלנו היא חלק מהסיפור של מה שקרה ב 7 באוקטובר. תרומתכם מחזקת את החיבור וההבנה ההדדית בין חברי הקהילה, נקבל תמונת מצב של מה קרה בישוב בכל דקה ודקה. אתם מאפשרים לקהילתכם להיות מחוברת יותר ולשתף חוויות משותפות. זו דרך חשובה לתמוך זה בזה ולבנות חוסן קהילתי.

השפעה הלאומית: ההשתתפות בפרוייקט תורמת להסברה של ישראל בעולם, לשימור ולתיעוד של חלק חשוב מההיסטוריה שלנו ברמה הלאומית. על ידי איסוף זיכרונות ועדויות אישיות, אנו מסייעים להבטיח שההבנה של האירועים הללו מבוססת על חוויות אמיתיות ולא רק על נרטיבים חיצוניים. זהו תרומה חשובה ליצירת תיעוד היסטורי אותנטי שיכול לשמש כבסיס להבנה עמוקה ומדויקת של האירועים שעיצבו את חיינו.

 

הדחיפות בהשתתפות בפרוייקט נובעת מהאופי הזמני של תכנים דיגיטליים והחשיבות שבשימורם בזמן אמת. כל רגע שעובר יכול להוביל לאובדן של תכנים חשובים. לכן, אנו קוראים לך לפעול מייד ולהביא את חלקך במיזם החשוב הזה.

על הפעילות

במסגרת הפרוייקט, אנו מתמקדים באיסוף ומרכזים שיחות וואטסאפ, תמונות, סרטונים ושיחות מוקלטות מה-7 וה-8 באוקטובר, לשימורם בארכיון דיגיטלי אחד. נציגי הפרוייקט מגיעים לקהילות לעזור בשימור התכנים החשובים האלו, תוך הבטחת שמירת פרטיות ובטיחות המידע. הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת לנו לבחור בקפידה תכנים מהימים הרלוונטיים, מבטיחה שפרטיותכם בימים אחרים נשמרת בטוחה.

על שמירת הפרטיות

פרטיותכם וביטחון המידע שאתם משתפים איתנו הם בחשיבות עליונה בפרוייקט שלנו. אנו מחויבים לשמור על פרטיותכם ולהבטיח את בטחון התכנים שאתם מספקים. כל התכנים שנאסף ייטפלו בקפידה ויישמרו במערכת מאובטחת, כאשר הגישה אליהם מוגבלת למורשים בלבד.

 

אנו מכבדים את זכותכם לבחור באיזה מידע ובאיזו צורה אתם מעוניינים לשתף. הפרוייקט נועד לתעד ולשמר תכנים חשובים להבנת האירועים, ואנו נעשה הכל כדי להבטיח שהחוויה של שיתוף התכנים תהיה נעימה ולא מלחיצה עבורכם.

לשאלות נוספות, אפשר לגשת לעמוד שאלות נפוצות או ליצור איתנו קשר כאן.

bottom of page