top of page
 • מי אתם ומי השותפים בפרויקט?
  זיכרון 710 היא עמותה ללא מטרות רווח, שהוקמהעל ידיתושבי הנגב המערבי על מנת לספר את הסיפור שלנו. שותפים לנו גופים רבים כגון הספריה הלאומית, הרשויות האזוריות והעיריות של הנגב המערבי, אשכול רשויות נגב מערבי, קרן מנדל, התנועה הקיבוצית, ועוד.
 • אני לא זוכרת עם מי דיברתי לפני חודשיים
  בזכות הפרויקט וואטסאפ פיתחה אפשרויות חיפוש לפי תאריך ניתן לחפש את כל המידע של התאריכים 7-9/10. בנוסף יש מאגר מילות מפתח שניתן להשתמש בהן באופציית חיפוש בכדי להגיע לשיחות הרלוונטיות. בדר"כ כשעוברים על הקבוצות שלך ניתן למצוא בהן גם תקשורת מה 7/10
 • למה חשוב לשתף את התכנים בוואטסאפ? \ מה יוצא לי מזה שאשתף אתכם?
  יש לך בטלפון עדות אמיתית חיה אותנטית וחזקה לאירועים - זה הסיפור האמיתי למה שעברת באותו היום. את.ה חלק מהסיפור, עדות לתופת. למען הדורות הבאים של משפחתך: הנכדים והנינים שלך ירצו לדעת מה קרה לאבות המשפחה בעבר, כפי שאנו רוצים לדעת היום מה קרה לסבא וסבתא שלנו בעבר, ואין את מי לשאול. זה הסיפור שלך בזמן אמת ואותו אף אחד לא יוכל לשנות או לתקן. תוכל.י לשמור על הסיפור האישי שלך בארכיב לתמיד לכל השתתפות בתיעוד יש ערך של ריפוי- אנחנו עושים פעולה אקטיבית למען העתיד כדי לייצר לעצמך תמונה של מה קרה דקה – אחר – דקה בכל הקבוצות שלך, ולא רק בכל צ'אט בנפרד
 • מה תעשו עם המידע הזה?
  כפי שיד ושם ואתרי ההנצחה של 9/11, גם אנו נפתח ונעודדיוזמות בתחומי ההנצחה, תיעוד, הסברה, מחקר, וחינוך, סביב האירועים הללו הכל בהתאם למגבלות השיתוף בהם תבחרו. התוכן יוצג במוזיאון וירטואלי וגם במוזיאונים פיזיים, שמית או בעילום שם עפ"י בחירתך)
 • מדוע הדחיפות לשמור את החומרים עכשיו? אולי אשתף בשלב מאוחר יותר?
  יש סיכון גדול בלשמור את המידע בטלפון. יש המון סיבות לכך שמידע מטלפון יכול להמחק או להעלם. ברגע שיעלם לא ניתן יהיה לשחזר
 • מה כל כך מעניין בוואטסאפ שלי?
  זו עדות חיה למה שהתרחש בזמן אמת ששומרת על הנרטיב ממקור ראשון. ב7/10 כמעט כל התקשורת שלנו התבצעה דרך הווטסאפ, הקלטות, תיעוד בוידיאו, התכתבויות. הדברים המעניינים נמצאים ברגעים הקטנים של החיים, שבהם בודקים זה עם זה מה קורה, משתפים ברגשות ובמה שקורה.
 • האם אוכל לחזור בי ולבקש שלא תחשפו את הפרטים המזהים שלי?
  תמיד ניתן לחזור בך ולהסיר את האישור. יש ליצור איתנו קשר דרך המייל share@710memorial.org או דרך האתר.
 • מי חשוף למידע אותו אשתף?
  כל המידע נכנס לכונן מאובטח שאין אליו גישה. הכונן יודע למפות מידע אך ורק מהתאריכים הרלוונטים ולשלוף אותו לתוך בסיס נתונים מאובטח עם גישה מוגבלת למורשים בלבד. המידע ישותף רק במידה וניתן אישור על ידי המשתפ.ת ובהתאם לתנאי מגבלות השיתוף שבחרתם.ן.
 • איך שומרים על פרטיות משתתפי השיחה ועל חומר רגיש שנמסר?
  כל משתתף מוסר את המידע של עצמו. השיחה של משתתפים נוספים בצ'אט יהיה גלוי במידה וגם הם יבחרו לשתף אותו, אחרת הפרטים המזהים שלהם (שמות, מספרי טלפון) יהיו "מושחרים". למשתתפים יכולת לבחור את רמת הפרטיות של שיתוף התכנים. ניתן לבחור את התוכן אותו מוכנים לשתף ובמקביל לבחור תוכן שאינכם רוצים לשתף. שמות משתתפי השיחות יהיו שמות בדויים - אלא אם תבחרו אחרת. ניתן לבחור להשתתף גם בשמות האמיתיים (לבחירת המשתף). כל משתתף בפרוייקט בוחר מה לשתף ומה לא לשתף. רק מי שחתם על הסכם שיתוף, פרטיו יחשפו. אתם חותמים רק עבור עצמכם ועבור אנשים שתחת חסותכם החוקית. ניתן לחתום רק עבור עצמכם ולא בשם אחרים (גם לא בני זוג).
 • בשיחות ישנו הרבה מידע גם אחרי ה- 9/10 מידע אישי פרטי שאותו לא ארצה שאף אחד יראה מי מבטיח לי שלא יצפו או יעשו שימוש במידע הזה?
  המידע שלפני ה 7/10 ולאחר ה 9/10 מסונן ואינו נשמר בבסיס הנתונים.
 • האם אתם מחתימים את האנשים על אישור לעשות שימוש במידע שהם מוסרים?
  בהחלט כן. אפשר לראות את ההסכם המשפטי
 • האם ניתן לבחור מתוך צ'ט ספציפי לשתף רק חלק מהמידע?
  ניתן לבחור שלא לשתף צ'אט, אך לא הודעות ספציפיות מתוך צ'אט. כמו כן ניתן להציג את המידע הנמסר כשם בדוי.
 • מה משמעות של המושג אבטחת מידע?
  כל התוכן נכנס לכונן מאובטח שאין גישה אליו. הכונן שולף מתוך המידע אך ורק מידע מהתאריכים 7-9/10 ומעביר את המידע הספציפי הזה לבסיס הנתונים של האתר.
 • אני חוששת לשתף אתכם לפני שאני מתייעצת עם חברות . המשפחה שלי.
  אנחנו נבקש את אישורם, בדיוק באותו אופן בו ביקשנו את אישורכם, וע"י החתמה על אותו טופס הסכמה. נשתף רק לאחר אישור שלכם ובשמות בדויים כדי לשתף אותם במידע על הפרוייקט תוכלו לשלוח להם את הקישור הנ"ל : 710memorial.org
 • אם אני רוצה לא להיחשף בכלל?
  אנו נשמש כארכיון למידע אותו תבחר להכניס לארכוב בכדי לשמר אותו לעתיד (יש המון סיבות שהמידע מהטלפון נמחק או נעלם אצלנו המידע ישמר בארכיון לשימוש עתידי אישי בלבד) וכן ניתן לבחור להופיע אנונימיי / שם בדוי.
 • איפה אוכל למצוא ידע איך לשתף את התכנים שלי?
  כל ההסברים נמצאות בעמוד ההוראות עבור מכשירי אנדרואיד, אפשר להתחיל כאן. עבור מכשירי אייפון, אפשר להתחיל כאן. אם יש שאלות שלא ענינו עליהם, בבקשה שלחו לנו דרך הטופס יצירת קשר.
 • באיזה אופן החומר עולה לאתר ובפני מי הוא חשוף?
  בנינו מערכת טכנולוגית שמאתרת תכנים על פי תאריך, מה 7-9.10.23 וזאת על מנת לשמור על הפרטיות. נשתמש אך ורק בשיחות הרלוונטיות לארועי אותם ימים. הטכנולוגיה היא שלנו, ואנו דואגים לאבטחת מידע.
 • למה לא לחכות עד שתתגבשו על המוזיאון?
  עד אז המידע יכול להמחק או להעלם ולא תוכל.י לגשת אליו בעתיד. על כן אנו מכניסים את המידע לתוך ארכיב ונעשה בו שימוש בעתיד בהתאם לבחירת השיתוף והפרטיות שלכם.
 • איזה שימוש תעשו בתכנים?
  התוצרים יכולים להיות רבים ומגוונים, אך כולם יהוו חלק ממטרות העמותה: מוזיאון וירטואלי שישמש לצורכי הנצחה ומורשת, מחקר, הסברה עולמית וחינוך שמטרתו להנציח ולספר את הסיפור שלנו המידע שנאסף הוא מידע אותנטי מזמן אמת דקה אחר דקה שנותן תוקף אמיתי לנרטיב של ה- 7/10.
 • מי שותף למוזיאון אותו אתם שואפים להקים?
  שותפים לו גופים מובילים וחשובים כגון: הספרייה הלאומית, התנועה הקיבוצית, קרן מנדל, אשכול רשויות נגב מערבי, מועצות מקומיות והסוכנות היהודית.
bottom of page